Lembergs: “Delnai” jāatmaksā par Skanstes tramvaja projekta uzraudzību piešķirtais finansējums

Ņemot vēra to, ka Skanstes tramvaja projekta īstenošana ir pārtraukta, “Sabiedrībai par atklātību “Delna”” vajadzētu atmaksāt tai par projekta uzraudzību piešķirto Eiropas Komisijas (EK) finansējumu, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot ziņu, ka Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir pieņēmusi lēmumu izbeigt līgumu ar uzņēmumu “Rīgas satiksme” par Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansētā Skanstes tramvaja projekta īstenošanu, Lembergs norādīja, ka tātad arī “Delna” nav pildījusi sev uzticēto uzdevumu.

Politiķis atgādināja, ka Eiropas Komisija Skanstes tramvaja līnijas izbūvi uzraudzīt uzticēja galvenajai Džordža Sorosa organizācijai Latvijai – Sabiedrībai par atklātību “Delna”, nodrošinot šim mērķim ES finansējumu aptuveni 300 000 eiro apmērā. Naudu gan “Delnai” neesot piešķīrusi tieši EK, bet gan Sorosa “mātes kompānija”.

“Tādā veidā tiek uzturēts Džordža Sorosa visas Eiropas partiju sistēma. Pēc būtības, tā ir Masona loža par ES naudu,” uzsvēra Lembergs.

“”Delnas” uzdevums bija uzraudzīt, lai šis “Kapu tramvaja” projekts noritētu bez korupcijas, atklāti, godīgi un taisnīgi. Ar ko viņš ir beidzies? Ar pilnīgu fiasko. Viņš ir apturēts to iemeslu dēļ, kurus bija uzticēt uzraudzīt “Delnai”,” uzsvēra Lembergs.

Viņš gan norādīja, “Delna” nekad nebūtu uzraudzījusi iespējamo korupciju, jo viņai bijis svarīgi saņemt šo finansējumu. “Tā ir nauda, lai viņus uzturētu,” skaidroja politiķis.

“Tā, kā tagad tā nauda ir jāatmaksā domei, tad faktiski “Delnai” būtu jāatmaksā EK tā naudu, ko viņi ir saņēmuši. Bet tas, ka “Delna” saņēma naudu, tā ir tīrākā korupcija,” uzsvēra Lembergs.

Jau vēstījām, ka atbilstoši 2016. gada 1. janvārī uzsāktajam Eiropas Komisijas atbalstītajam projektam “Integritātes Pakts – pilsoniskās kontroles mehānisms ES fondu uzraudzībai”, tika nolemts, ka “Delna” uzraudzīs Rīgas satiksmes projekta iepirkumu procedūru un projekta īstenošanu kopumā.

Foto: F64