Lauksaimnieki vērienīgā protestu akcijā Briselē pieprasīs atbalstu

Lauksaimnieku protestu akcijā Briselē piedalīsies aptuveni pieci tūkstoši dalībnieku, no kuriem simts būs no Baltijas valstīm, piektdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atklāja biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja.

7.septembrī plānota Eiropas Savienības zemnieku protesta akcija Briselē, kura solās būt pēdējo gadu vērienīgākā protestu akcija.

Dzelzkalēja norādīja, ka no Baltijas valstīm uz protestu akcija dosies aptuveni simts dalībnieku, taču kopējais skaists varētu būt ap pieciem tūkstošiem.

“Latvijā vissmagākā situācijā šobrīd ir piena sektors, un tas, ko Latvija prasa ir lai piena sektorā tiktu atdota nauda, kas samaksāta par piena kvotām. Tāpat tiek prasīts pārskatīt intervences cenas pienam, kuras nav mainītas no 2008. gadā un neatbilst pašreizējai tirgus situācijai. Tāpat Latvijai ir svarīgi, lai mūsu reģions saņemtu tiešo atbalstu, jo no Krievijas sankcijām vissmagāk cietušas tieši Baltijas valstis,” skaidro Dzelzkalēja.

Viņa norāda, ka lauksaimniecības krīze ir ieilgusi un svarīgi, lai Briselē būtu jāpieņem politisks lēmums par regulējumu, cik apjomīgu uzcenojumu tirgotāji drīkst piemērot piena produktiem. Viņa vienlaikus atzīst, ka tā būtu iejaukšanās brīvajā tirgū, taču acīmredzot cits risinājums netiks atrasts.

“Pašlaik situācija ir tik nokaitēta, ka, iespējams, nāksies pieņemt tādu lēmumu, kas ietekmēs šo brīvo tirgu,” pauda biedrības “Zemnieku saeima” pārstāve.

Jau vēstīts, ka Krievija, kas pērn 7.augustā noteica importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Maskavu, pagarinājusi pārtikas embargo.

  • Jānis Labrencis

    Cienījamā Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja, ko Jūs sauciet par brīvo tirgu? Šodien mums ir tikai lielveikalu monopols, un nekas vairāk! Ja mums tiešām būtu brīvais piena tirgus, tad palielinoties preču piedāvājumam vajadzētu samazināties tā cenai veikalā un palielināties šī produkta patēriņš vietējā tirgū, bet tas tā nav. Piena cena veikalā ir 4 reizes augstāka, kā saņem zemnieks. Pašreizējā situācija tikai parāda mūsu Valdības, it sevišķi Zemkopības Ministrijas absolūto nespēju rīkoties pavisam vienkāršā situācijā. Zemnieki Jūs labāk redzētu ejam, nekā nākam.