Kučinskis: Patlaban budžetā nav deficīta un nekādi bezatbildīgi tēriņi nenotiek

Šobrīd nekādi bezatbildīgi tēriņi nenotiek, lai tagad savilktu jostas un krautu visu kastītēs, tā šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” izteicās Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers skaidroja, ka patlaban budžetā nav deficīta, pat ir pārpilde. “Mana pieeja ir sabalansēts budžets un netērēt vairāk kā nopelni,” norādīja valdības vadītājs.

“Domāju, ka mēs šobrīd ļoti sabalansēti turam savu arī budžetu. Budžetā nav nekādu deficītu, budžets šobrīd arī pagaidām iet ar pārpildi šogad, un nekādi bezatbildīgi tēriņi nenotiek, lai tagad savilktu tāpēc jostas un krautu visu kastītēs. Es baidos, ka tā mēs varētu arī mazliet nobremzēt arī ekonomikas izaugsmi, nerunājot par reformu. Tā kā mana pieeja ir sabalansēts budžets, netērēt vairāk nekā tu nopelni, bet iet uz atraušanu visai izaugsmei, visām vajadzīgajām reformām, veselības aprūpei, izglītībai. Tā kā man nešķiet, ka tas būtu prātīgs darbs,” komentēja Kučinskis.

Vaicāts par banku un Fiskālās disciplīnas padomes ieteikumiem sākt vairāk pievērsties taupībai, lai nepienāktu krīze agrāk, nekā mēs to vēlētos, premjers atbildēja, ka “tāds laikam viņu pienākums baidīt ar it kā kādām krīzēm”.

Vienlaikus viņš atzina, ka “šajā priekšvēlēšanu laikā politiķi gribot dot dāvanas kā Ziemassvētkos”.

Kā jau vēstīts, Fiskālās disciplīnas padome Latvijas valdību ir brīdinājusi par draudošajām krīzes briesmām. Tiek norādīts, ka Pašreizējie aprēķini rāda, ka nākamā gada izdevumus vajadzētu mazināt par apmēram 300 miljoniem eiro.

Foto: Valsts kanceleja