Kriminālprocesu ietvaros no amata ir atstādināti jau pieci maksātnespējas procesa administratori

“Šobrīd dažādu kriminālprocesu ietvaros no amata atstādināti nav tikai trīs administratori, bet pieci”, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja Maksātnespējas administrācijas (MNA) direktore Inese Šteina.

Visi maksātnespējas administratori, kuriem ir piemērots aizdomās turamā statuss, ir atstādināti no amata. Maksātnespējas administrācija ir iesniegusi tiesās pieteikumus, lai nekavējoties atceltu visus administratorus no viņu lietvedībā esošajiem maksātnespējas procesiem.

“Kopumā ir divi procesi, no kuriem atstādinātie administratori vēl nav atcelti. Par vienu no tiem tiesa lems pirmdien, 24. jūlijā, bet vēl vienā gadījumā ir iesniegta blakussūdzība par tiesas nolēmumu, tāpēc no šā procesa administrators vēl nav atcelts,” informē Inese Šteina.

Kā ziņots, 21.jūnijā Rīgas apgabaltiesa nolēma paturēt apcietinājumā kriminālprocesos aizdomās turētos no amata atstādinātos maksātnespējas procesa administratorus Māri Sprūdu, Ilmāru Krūmu un Nauri Durevski. Trīs atsevišķās sēdēs tiesa izvērtēja saņemtās sūdzības par maksātnespējas administratoriem piemēroto drošības līdzekli un visas sūdzības noraidīja.

Sprūdam un Krūmam tiek inkriminēta izspiešana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana, savukārt Durevskis tiek turēts aizdomās par kukuļa izspiešanas mēģinājumu.