Krievijas enerģētikas ministrs: ASV sankcijas Irānas naftai nav produktīvas

ASV sankcijas, kuras plānots ieviest pret Irānas naftas rūpniecībām, ir neproduktīvas, un šādam lēmumam būs sekas, paziņojis Krievijas enerģētikas ministrs Aleksandrs Novaks.

“Mūsu nostāja ir tāda, ka sankcijas – tas nav produktīvi un ir nepareizi,” sacīja Novaks, kad viņam vaicāts par to, kādu ietekmi uz Irānas naftas nozari varētu atstāt ASV sankcijas.

“Irāna ir tikai vēl viens eksportētājs, kas nodrošina stabilas piegādes tirgū,” sacīja Novaks, skaidrojot, ka “nafta ir viens no bagātākajiem resursiem un ir stabils attiecībā uz tā enerģijas spēju gan OPEC, gan enerģētikas tirgos kopumā.”

Kā zināms, ASV 6. augustā atjaunoja sankcijas pret Irānu. ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas sankcijas aizliegušas Irānas valdībai pirkt dolārus, kā arī liegušas Teherānai tirgoties ar zeltu un citiem dārgmetāliem. Tāpat tās bloķē Irānas iespējas pārdot vai pirkt rūpnieciski nozīmīgus metālus, kā alumīnijs un tērauds.

Paredzams, ka jaunas un stingrākas sankcijas Irānu skārs novembrī, un tās attieksies Irānai uz tik ļoti svarīgo naftu un enerģiju.

Foto: Shutterstock