Ķīna un Krievija aicina ASV samazināt sankcijas pret Ziemeļkoreju

Ķīna un Krievija aicinājusi ASV samazināt sankcijas pret Ziemeļkoreju, norādot, ka Phenjana uzrādījusi pozitīvu progresu.

Ķīna un Krievija kritizējušas ASV stingro nostāju pret Ziemeļkoreju, aicinot Amerikas Savienotas valstis atlīdzināt Ziemeļkorejai par tās “pozitīvajiem notikumiem”, tai skaitā sarunas par kodolieroču neizplatīšanu un vēsturisko tikšanos ar ASV prezidentu Donaldu Trampu

Tajā pašā laikā, lai arī tikšanās starp ASV prezidentu Donaldu Trampu un Ziemeļkorejas diktatoru Kimu Čenunu norisinājusies veiksmīgi, Phenjanai noteiktās sankcijas pagaidām paliek spēkā.

Par to pēc samita paziņojis ASV prezidents Donalds Tramps, vienlaikus norādot, ka vēlas tās atcelt, cik vien drīz iespējams. “Sankcijas tiks atceltas, kad mēs būsim pārliecināti, ka kodolieroči vairs nav drauds,” izteicies Tramps, piebilstot, ka nevarot sagaidīt brīdi, kad varēšot tās atcelt.

Kā zināms, lai apturētu Ziemeļkorejas centienus attīstīt kodolprogrammu, ASV un citas ANO dalībvalstis apstiprinājušas sankcijas pret oficiālo Phenjanu.

Foto: Getty Images