Kariņš: Mēs nevaram valstī atļauties vienlīdzīgi uzturēt 119 pašvaldības

Domāju, ka administratīvi teritoriālo reformu izdosies īstenot, – tā šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

“Administratīvi teritoriālā reforma nebūs perfekta un, iespējams, nākamo 5-10 gadu laikā atkal būs jāveic kādas korekcijas, bet kaut kā ir jāiet uz priekšu,” norādīja Kariņš.

Pēc viņa sacītā, šajā jautājumā visi nekad nebūs apmierināti, tomēr valstij ir “jāiet uz konsolidāciju”, jo tā nevar atļauties vienmērīgi finansēt 119 pašvaldības. “Tas vienkārsi nav iespējams. Tas nav mums pa kabatai,” uzsvēra Kariņš.

Viņš norādīja, ka iemesli, kādēļ cilvēki no atsevišķām pašvaldībām varētu nebūt apmierināti ar plānoto reformu, var būt dažādi, taču, viņa ieskatā, ir jāturpina runāt ar cilvēkiem. “Jāturpina runāt ar cilvēkiem, bet nebūs tā, ka rezultātā pilnīgi visi būs apmierināti,” piebilda Kariņš.

Kā zināms, neraugoties uz pašvaldību, iedzīvotāju un pat Eiropas ekspertu iebildumiem pret plānotās pašvaldību reformas formu, sasteigto un nedemokrātisko gaitu, šo ceturtdien, 5. martā ATR likumprojekts 2. lasījumā tiks izskatīts Saeimā.

Līdz ar to ceturtdien, 5. martā, no plkst.7.30 līdz 9.30 novadu iedzīvotāji rīkos protesta akciju pret administratīvi teritoriālo reformu, pārvietojoties pa valsts lielākajiem autoceļiem ar smagajām tehnikas vienībām.

Protesta akcijā apsver iespēju iesaistīties Kandavas, Ikšķiles, Carnikavas, Alojas, Jelgavas, Salacgrīvas, Alsungas, Ventspils, Tukuma, Salas, Engures, un Inčukalna pašvaldības.

Foto: Valsts kanceleja