Kariņš: ES Tiesas lēmums Rimšēviča lietā bija negaidīts precedents

Eiropas Savienības Tiesas (EST) lēmums lietā par drošības līdzekli Latvijas Bankas vadītājam Ilmāram Rimšēvičam, pēc kura Latvija bija spiesta viņu atjaunot amatā, bija negaidīts precedents, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” izteicās premjers Krišjānis Kariņš (JV).

“Es teiktu, ka te ir [noticis] pārpratums – es uzskatu, ka šajā lietā nav atbildīgo un Latvija nav zaudējusi. Tas, kas noticis, ir bezprecedenta gadījums,” norādīja Kariņš.

Pēc premjera sacītā, Eiropas Tiesas spriedums bijis pārsteigums visai juristu pasaulei, jo nekad vēl neesot bijis, ka EST šajā jomā būtu ņēmusi virsroku pār nacionāla līmeņa tiesas lēmumiem, jo visi uzskatījuši, ka tā nav šīs tiesas kompetence.

“Pirmo reizi EST saka “nē”, jo šī amatpersona ir ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas amatpersona. Tā ir jauna situācija. [..]. Šeit nav vainīgo,” uzskata Kariņš, norādot, ka šis būs piemērs, par kuru runāt vēl ilgi.

Jau vēstīts, ka Eiropas Savienības Tiesa ir atcēlusi lēmumu, ar kuru Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs ir atstādināts no amata. Tiesa secināja, ka Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča faktiskā atstādināšana no amata uz laiku, kamēr likumsargi izmeklē iespējamās apjomīgās kukuļošanas lietu, nebija pietiekami pamatota.

Kā zināms, ar 2018. gada 19. februāra lēmumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (Latvija) Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam piemēroja vairākus līdzekļus, tostarp aizliegumu pildīt savus Latvijas Bankas prezidenta pienākumus, drošības naudu, kā arī aizliegumu izbraukt no valsts bez iepriekšējas atļaujas. Šie līdzekļi pagaidu kārtā tika piemēroti Rimšēvičam pirmstiesas kriminālizmeklēšanas ietvaros saistībā ar aizdomām par korupcijas faktiem un tirgošanos ar ietekmi.

Foto: F64