Jaunzeme: No lielākajiem nodokļu maksātājiem gandrīz 50% krīzes laikā ir klājies sliktāk

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir segmentējis uzņēmumus pēc tā, kāda līdz šim ir bijusi nodokļu nomaksa – pret tiem, kas maksājuši godprātīgi – esam pretimnākoši, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pauda Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

“Visiem, kam bijusi laba nodokļu nomaksas disciplīna, mēs esam pretīmnākoši, savukārt tiem, kuri jau pirmskrīzes laikā nav rādījuši īpaši labu nodokļu nomaksas disciplīnu, mēs esam vai nu nogaidoši, vai atsakoši,” pauda Jaunzeme.

Viņa norādīja, ka pašnodarbinātie šobrīd ir visnedisciplinētākā nodokļu maksātāju grupa.

Viņa norādīja, ka valsts budžetā 60% iemaksu nodrošina 1800 uzņēmumu, tostarp 20% šo uzņēmumu krīzes laikā ir klājies labāk, bet gandrīz 50% ir klājies sliktāk.

“Gandrīz 50% lielo nodokļu maksātāju ir gājis sliktāk nekā līdz šim [..] tendences nodokļu iekasēšanā nav tik sliktas, kā tika prognozēts, taču nav arī pārmēru liels optimisms,” sacīja Jaunzeme.

Valsts ieņēmumu dienesta administrētie kopbudžeta ieņēmumi 2020.gada astoņos mēnešos ir 6,39 miljardi eiro. Tas ir par 0,9 % jeb 0,06 miljardiem eiro mazāk nekā pagājušā gada astoņos mēnešos. Ņemot vērā, ka laikā no marta līdz maijam, kad valstī bija noteikts ārkārtējais stāvoklis COVID-19 ierobežošanai, ieņēmumi mēnešu griezumā samazinājās, un tos nespēja kompensēt arī ieņēmumu pieaugums pārējos mēnešos. Tādēļ 2020.gada astoņu mēnešu VID administrēto kopbudžeta ieņēmumu plāns ir izpildīts par 92,7 %, un līdz plāna izpildei pietrūka 0,50 miljardi eiro.

Foto: Valsts kanceleja