Jaunzeme: Koronavīruss pagaidām nav ietekmējis nodokļu iekasēšanas procesu

Koronavīruss nav ietekmējis nodokļu iekasēšanas procesu, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

“Pirmos rezultātus par atmaksu pēc iesniegtajām gada ienākumu deklarācijām varēs pateikt pēc apmēram mēneša,” atzina Jaunzeme.

Jaunzeme atzīmēja, ka atbilstoši jaunākajiem datiem nodokļu ieņēmumi pildās labi. “Tādā ziņā nav bažu, bet nebija jau arī tāda situācija līdz pat martam, kad redzam, ka koronavīruss ir atnācis līdz mums,” norādīja Jaunzeme, turpinot, ka VID monitorē koronavīrusa izplatību un pagaidām tas nav ietekmējis nodokļu iekasēšanas procesu.

Īpaši labi pildās iedzīvotāju ienākuma nodoklis un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, kā arī pievienotās vērtības nodoklis iekasēts atbilstoši plānam.

Tajā paša laikā viņa atzina, ka transporta sektors un viesmīlības sektors tiek ietekmēti no koronavīrusa. “Mēs turam roku uz pulsa – tiklīdz būs kādas problēmas, ziņosim Finanšu ministrijai un tālāk valdībai,” teica VID vadītāja.

Kā zināms, šī gada martā sākas trīs mēnešu periods, kurā 2019. gada ienākumu deklarācijas var iesniegt iedzīvotāji, kam tas jādara obligāti, un vairāk nekā trīs gadus ilgs periods tiem, kuri to vēlas darīt brīvprātīgi – attaisnoto izdevumu atgūšanai. Lai šis process noritētu iespējami ērti un raiti, Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina iesniegt deklarāciju elektroniski, Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), jo tajā automātiski ielasās visi VID rīcībā jau esošie dati un aprēķinās maksājamās summas.