Jaunās VVD vadītājas prioritāšu vidū ir kontroles sistēmas uzlabošana

Viena no galvenajām prioritātēm jaunajā amatā būs kontroles sistēmas uzlabošana, īpaši gaisa piesārņošanas un atkritumu apsaimniekošanas jomā, intervijā Latvijas Radio pauda Valsts vides dienesta (VVD) vadītāja Elita Baklāne-Ansberga.

Viņa atzina, ka ir apņēmusies pilnveidot piesārņojuma kontroles sistēmu, kā arī nodrošināt, ka tiek analizēts gan inspektoru darbs, gan kontrolējamie uzņēmumi, lai izskaustu korupcijas risku. “Manas uzstādītās prioritātes, un kāpēc es pieteicos darbam, būs komunikācijas veida maiņa. Sabiedrībai jāstāsta, kā tas ietekmē uzņēmumu, vidi, kāda ir ietekme uz vietējo sabiedrību,” atzina VVD vadītāja.

Jaunā vadītāja savā pirmajā darba dienā konstatējusi kapacitātes un cilvēku resursu problēmas, kā arī to, ka vairāku jomu kontrolē netiek izmantotas tehnoloģiju sniegtās iespējas. “Vājā vieta VVD šobrīd ir analītisko darbību trūkums,” piebilda Baklāne-Ansberga.

Baklāne-Ansberga arī sola izveidot pilnvērtīgu informācijas sistēmu, lai varētu saprast darbības gan iekšēji – par inspektoru darbu, gan arī par kontrolējamajiem uzņēmumiem.

Baklāne-Ansberga atzina, ka vides inspektoru atalgojums salīdzinājumā ar atbildību, kas speciālistiem piešķirta, ir samērā zems, tādējādi ir augsts korupcijas risks.

Kā ziņots, valdība Baklāni-Ansbergu VVD ģenerāldirektores amatā apstiprināja 30. aprīlī, bet darbu uzsākusi šonedēļ.

Foto: F64