Ja pēc klātienes mācību atsākšanas viss būs labi, ierobežojumus mīkstinās vēl

Valdība turpinās pakāpeniski mīkstināt Covid-19 ierobežošanas pasākumus – tā, piemēram, ja situācija nepasliktinās, Veselības ministrija (VM) nākamnedēļ piedāvās mīkstināt pulcēšanās ierobežojumus un nosacījumus kafejnīcām. Ja pēc klātienes mācību atsākšanas viss būs labi, ierobežojumus mīkstinās vēl, tā intervijā Latvijas Radio atklāja Veselības ministre Ilze Viņķele (AP!).

“Ar ierobežojumu atvieglošanu mēs mēģinām pielāgoties tam, ka Covid-19 ir un piesardzības pasākumiem un izmaiņām dzīvē jābūt, bet mēģinām to darīt saudzīgi, lai tas pēc iespējas netraucē cilvēku dzīvi,” sacīja Viņķele.

Pēc viņa sacītā, Latvijā saslimšana ar Covid-19 tiek kontrolēta.

Viņķele informēja, ka Veselības ministrija rosināšot sabiedriskajām ēdināšanas vietām ļaut turpmāk strādāt līdz diviem naktī, pie galdiem pieļaujot sēdēt līdz 8 cilvēkiem.

Tāpat no 15.augusta rosinās iekštelpās ļaut pulcēties līdz 1000 cilvēkiem, nodrošinot starp cilvēkiem pusotra metra distanci. Ministrija rosinās arī mazināt citus ierobežojumus.

Tāpat ja pēc klātienes mācību atsākšanas viss būs labi, ierobežojumus mīkstinās vēl. Savukārt, ja būs jauni Covid-19 uzliesmojumi, ierobežojumus atkal pastiprinās.

“Valdība būs gatava nepieciešamības gadījumā atgriezties pie ierobežojumiem,” apstiprināja Viņķele.

Tāpat viņa norādīja uz to, ka VM strādā arī pie potenciālās Covid-19 vakcīnas un zāļu iegādes. Vienlaikus ministrija strādā pie tā, lai sagādātu pēc iespējas vairāk gripas vakcīnu un paplašinātu to cilvēku loku, kuriem valsts šo vakcināciju apmaksā.

Foto: Valsts kanceleja