E-veselības lietotāji autorizējušies sistēmā vairāk nekā 1,3 miljonus reižu

Gada laikā kopš ārstniecības iestādēm un aptiekām brīvprātīgai lietošanai ir pieejami e-veselības sistēmas pakalpojumi tās lietotāji autorizējušies sistēmā vairāk nekā 1,3 miljonus reižu, informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Evija Štālberga.

Kopš pagājušā gada septembra e-veselības sistēmā atvērti vairāk nekā 33 000 e-darbnespējas lapu un izrakstītas vairāk nekā 45 000 e-recepšu. E-darbnespējas lapas atvēruši vairāk nekā 840 ārsti, savukārt e-receptes izrakstījuši vairāk nekā 950 ārsti. Aptiekās e-veselības sistēmu izmanto jau vairāk nekā 1000 farmaceiti un farmaceitu asistenti.

Pēc NVD datiem, līdz šim ārstniecības personas iesūtījušas sistēmā vairāk nekā 7000 vizuālās diagnostikas izmeklējumu rezultātu, savukārt pacientu veselības pamatdatos izveidoti vairāk nekā 2000 dokumentu. Iedzīvotāji norādījuši e-veselības sistēmā savu kontaktinformāciju un kontaktpersonu saziņai neatliekamos gadījumos, kā arī pasūtījuši Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK).

NVD direktores vietniece informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Linda Freimane skaidroja, ka dienests ir gandarīts, ka daudzi ārsti un farmaceiti jau sekmīgi strādā e-veselības sistēmā, sniedzot saviem pacientiem iespēju izmantot tās priekšrocības. “Profesionāļi arī atzīst, ka sistēmā veiktie uzlabojumi ir padarījuši tās lietošanu ērtāku. Vienlaikus turpinās darbs pie sistēmas attīstīšanas. Aicinām ārstus un farmaceitus pievienoties e-veselības lietotāju lokam, lai veiksmīgi apgūtu sistēmas lietošanu,” sacīja Freimane.

E-veselības sistēmas lietošanas līgumu noslēgušas visas slimnīcas, 60% iestāžu, kurās ir pieejami ambulatorie veselības aprūpes pakalpojumi, kā arī 35% ģimenes ārstu prakšu. Būtiski pieaudzis arī aptieku noslēgto līgumu skaits, proti, patlaban to parakstījuši jau 90% no plānotā aptieku skaita.

Šobrīd e-veselības sistēmas lietošana ārstniecības iestādēm un aptiekām vēl ir brīvprātīga. Darbnespējas lapas un kompensējamo zāļu receptes var izrakstīt gan elektroniski, gan uz papīra veidlapām. Obligāta e-veselības sistēmas lietošana ārstniecības personām un farmaceitiem ir jāsāk no nākamā gada 1.janvāra.

Foto: StockSnap/https://pixabay.com/en/users/StockSnap-894430/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/