Dūklavs: Lemberga ietekme ZZS ir stipri pārspīlēta

Ventspils mēra Aivara Lemberga ietekme Zaļo un Zemnieku savienībā (ZZS) ir pārspīlēta, tā dēvētajā “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas sēdē sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Atbildot uz komisijas locekļa Andreja Judina (Kustība Par!) jautājumu par Aivara Lemberga ietekmi uz ZZS, Dūklavs norādīja, ka Lemberga ietekme politiskajā apvienībā ir stipri pārspīlēta. “ZZS ir patstāvīgs politiskais spēks,” uzsvēra Dūklavs.

Viņš noliedza, ka Lembergs būtu oficiāli vai neoficiāli piedāvājis viņam kļūt par Valsts prezidentu, kā tas apgalvots žurnāla “Ir” publiskotajās “Rīdzenes sarunās,” kā arī to, ka valstiski svarīgie jautājumi tiek saskaņoti ar Lembergu, tostarp par to, ar ko politiskajai apvienībai vajadzētu sadarboties. Vienlaikus viņš atzina, ka Lembergs piedalās ZZS valdes sēdēs.

“Varu piekrist, ka viņš uz sapulcēm nāk labi sagatavojies, un ir daudz gadījumu, kad mēs atbalstām tādu viedokli, kādu atbalsta Lembergs,” atzina Dūklavs.

Dūklavs uzsvēra, ka nekādās privātās sarunās nav piedalījies un uzskata, ka ir ļoti slikti, ja politiskās cīņas lauciņā tiek izmantoti šādi, valsts institūciju kriminālprocesa izmeklēšanai savāktie materiāli.

“Esmu piedalījies vienā sarunā. Es to jau esmu pastāstījis izmeklēšanas procesā. Atbildēju uz visiem jautājumiem. Gan par to, ka es esmu palielījies ar īpašumu. Sajauktas divas lietas – īpašuma vērtība. Tas ir privātīpašums. Jā, es pazīstu tos cilvēkus,” noteica ministrs.

Viņš norādīja, ka nevar atbildēt par visām žurnāla “Ir” publiskotajām epizodēm, jo Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir liedzis viņam iepazīties ar lietas materiāliem, bet Dūklavs pieļauj, ka viņa teiktais ir stipri sagrozīts.

Zemkopības ministrs norādīja, ka nepiekrīt uzstādījumam, ka viņam būtu saistība ar “oligarhu lietas” krimināllietu, norādot, ka viņa rīcībā ir KNAB nolēmumi un Valsts ieņēmuma dienesta (VID) lēmums.

KNAB nolēmums liecina, ka birojs lēmis atteikt sākt kriminālprocesu par kukuļņemšanu, jo nav noticis noziedzīgs nodarījums. Tādu pašu lēmumu KNAB pieņēmis arī attiecībā par iespējamu nepatiesu ziņu sniegšanu valsts amatpersonu deklarācijā, jo nav nozieguma pazīmes. Arī VID pieņēmis lēmumu nesākt administratīvo lietvedību.