Brexit: Mārciņas vērtība noslīd līdz jaunam zemākajam līmenim

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) atstājušas sekas uz Lielbritānijas sterliņu mārciņu vērtību. Tā noslīdējusi līdz jaunam zemākajam līmenim pēdējā 31 gada laikā.

Kā vēsta ārvalstu mediji, maiņas kurss attiecībā pret dolāru trešdienas rītā nokritās līdz 1,27 ASV dolāriem pret vienu mārciņu.

Investorus baida, ka pēc “Brexit” valsts uzņēmējiem būs sarežģīti konkurēt ar kompānijām lielākajās ES dalībvalstīs. Tāpat pastāv bažas par Lielbritānijas banku iespējām un turpmāko dalību ES finanšu sektorā.

Tikmēr krasi atšķirīgi no biznesa un politiskās elites uzskata Eiropas lielākā laikrakstu izdevniecības “Axel Springer” valdes priekšsēdētājs Matiass Dofners, kurš pauž, ka “Brexit” būs katastrofa Lielbritānijas ekonomikai. Pretstatā no viņiem, Dofners uzskata, ka lielāka “Brexit” cietēja būs Eiropas Savienība, kas zaudēs Lielbritānijas veselīgo ietekmi, it īpaši tās pragmatismu un brīvā tirgus orientāciju, kas bija novedusi pie saprātīgiem kompromisiem starp dalībvalstīm.

Tikmēr Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja jau ir paziņojusi, ka līdz 2017.gadam neiedarbinās Lisabonas līguma 50.pantu, lai sāktu oficiālu izstāšanās procedūru. Eksperti paredz, ka “Brexit” sarunas būs smagas, it īpaši ar tām valstīm, tai skaitā Skotiju, Velsu un Ziemeļīriju, kas nevēlas pamest ES. Tas nozīmē, ka dalībvalsts statuss Lielbritānijai būtu vismaz līdz 2019. gada pavasarim.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas pilsoņu vairākums šā gada 23.jūnijā notikušajā vēsturiskajā referendumā izšķīrās par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. “Brexit” atbalstīja 51,9%, pret bija 48,1% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Foto:stux/https://pixabay.com/en/users/stux-12364//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/