Atlaista Rīgas zoodārza valde

No amata atlaisti Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka un valdes loceklis Andris Morozovs.

Morozova izplatītajā preses paziņojumā norādīts, ka atlaišana saistīta ar zemesgabalu Mežaparkā, kas 2011. gadā nodots bezatlīdzības lietošanā Rīgas zoodārzam. “Tagad šis īpašums kļuvis par intereses objektu. Atlaižot valdi, ir sagatavota “augsne” Rīgas pilsētai piederoša īpašuma atsavināšanai,” apgalvo Morozovs.

Viņš norādīja, ka līgums par zemesgabala lietošanu tika noslēgts uz 10 gadu termiņu. Nesagaidot līguma termiņa beigas, pašvaldības izpilddirektors esot atradis iemeslus, lai šo līgumu pārtrauktu. Kā iemesls esot minēts zemesgabala lietošanas noteikumu pārkāpšana no zoodārza puses, kas, kas arī ir kļuvis par pamatu valdes atlaišanai.

“Norādīto zemesgabalu Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs netraucēti lietoja līdz 2019. gada rudenim, kad pēkšņi saņemti pārmetumi par zemesgabalā, iespējams, veiktu nelikumīgu būvniecību un būvgružu glabāšanu. Līdzšinējā valde un zooloģiskā dārza speciālisti pārmetumus noraida,” pausts paziņojumā.

Līdaka Zoodārza vadībā nonāca 2018. gada martā, bet Morozovs – pagājušā gada izskaņā. Pērn novembrī darbu zooloģiskā dārza valdē atstāja tās ilggadējie locekļi Edgars Vītols un Uldis Želubovskis.