ASV un Ķīna turpinas sarunas; iespējams tirdzniecības karš abu starpā beigsies

Pekinā noslēgušās trīs dienas ilgušās ASV sarunas ar Ķīnu saistībā ar tirdzniecības karu, kuras devušas cerību, ka pasaules lielākās ekonomikas spēs panākt vienošanos tirdzniecības jomā.

Kā zināms, decembra izskaņā uz 90 dienām ASV apturējusi paredzēto muitas tarifu paaugstināšanu Ķīnas ražojumiem divsimt miljardu dolāru vērtībā. Ķīna atbildējusi uz to ar lēmumu samazināt muitas tarifus no ASV importētajām automašīnām, norādot, ka pēc 1. janvāra neieviesīs nekādus jaunus tirdzniecības tarifus.

Turpinoties sarunām par tirdzniecības karu, iespējams, panākta vienošanās, kas varētu nostabilizitēt attiecības starp ASV un Ķīnu. ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka “sarunas ar Ķīnu vedas ļoti labi!”

Akciju vērtības Āzijas biržās strauji pieaugušas pēc paziņojuma, ka ASV un Ķīnas delegāciju sarunas turpināsies arī trešdien. Tas devis cerību, ka tirdzniecības karš, kas ietekmē visu globālo ekonomiku, starp abām lielvarām varētu norimt.

Šīs ir pirmās abpusējās Ķīnas un ASV sarunas pēc pasludināta 90 dienu pamiera.

Ja līdz 2. martam netiks panākta vienošanās, tad Donalds Tramps izsludinās paaugstinātus tarifus Ķīnas ražotajām precēm 200 miljardu vērtībā no 10% līdz 25%. Pekina paziņojusi, ka tā atbildēs ASV ar līdzvērtīgiem tarifiem.

Kā zināms, vasarā spēkā stājās ASV muitas tarifi Ķīnas importa precēm, bet Pekina atbildēja ar muitas nodevām amerikāņu ražojumiem.

ASV tirdzniecības karā kopš jūlija Ķīnas precēm ir noteikusi ievedmuitas tarifus 250 miljardu dolāru apmērā, savukārt Ķīna ir atbildējusi ar 110 miljardu dolāru tarifiem importam no ASV.

Foto: Pexels