ASV: Krievija vainojama pie ķīmiskajiem uzbrukumiem Sīrijā

Ņemot vērā to, ka Krievija garantēja ķīmisko ieroču krājumu iznīcināšanu Sīrijā, tā ir atbildīga par to izmantošanu vēlākos uzbrukumus, paziņojis ASV Valsts departaments.

Valsts departamenta paziņojumā uzsvērts, ka Krievija 2013. gadā apsolīja pasaulei, ka tā garantē ķīmisko ieroču krājumu iznīcināšanu Sīrijā, tomēr pierādījumi tam, ka konfliktos šie ieroči izmantoti nozīmē, ka atbildība par to lietošanu Sīrijā jānes tieši Krievijai.

Tikmēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka jau tuvākajā laikā ir iespējams Sīrijas konflikta politiskais noregulējums.

Pēc viņa sacītā, pēdējos mēnešu laikā Sīrijas armijas militārajiem panākumiem radīti papildu nosacījumi, kas ir labvēlīgi politiska procesa uzsākšanai lielā mērogā.

Pērn uzbrukumā Sīrijas ziemeļrietumos gāja bojā vairāk nekā 87 cilvēki.

Jau vēstīts, ka Amerikas Savienotās Valstis, Francija un Lielbritānija vairākkārt aicinājušas izmeklēt ķīmisko uzbrukumu Sīrijā. Valstis izstrādājušas jaunu ANO Drošības padomes rezolūcijas projektu, kas paredz izmeklēt ķīmisko ieroču izmantošanu Sīrijā.

Līdz šim līdzīgas rezolūcijas cietušas neveiksmi. Kā zināms, Krievija nesen izmantoja veto tiesības ANO Drošības padomē, apturot rezolūcijas projektu par jauna neatkarīga izmeklēšanas mehānisma par ķīmiskajiem uzbrukumiem Sīrijā izveidi.

Šī bija jau sestā reize, kad Krievija izmanto veto tiesības saistībā ar ķīmisko ieroču izmantošanu Sīrijā.

Foto: Getty Images