Ārvalstu tiešo investīciju apjoms Ventspilī apsteidz vidējo Latvijā

Divdesmit gadu mērķtiecīgs darbs ir rezultējies pozitīvos rādītājos, un uzkrāto ārvalstu tiešo investīciju apjoms uz vienu iedzīvotāju Ventspilī ir 1,7 reizes lielāks nekā vidēji Latvijā, preses konferencē sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Saskaņā ar uzkrāto ārvalstu tiešo investīciju apjomu Latvijā un republikas pilsētās vidēji uz 1 iedzīvotāju 2019. gada 1. janvārī, Ventspils atrodas otrajā vietā un būtiski apsteidz vairums Latvijas pilsētu.

Ventspils mērs uzsvēra, ka tikai divas pilsētas atrodas virs Latvijas vidējā. Viena no tām esot arī Rīga, kurā ienāk investīcijas, jo tā ir Latvijas galvaspilsēta un arī liels reģionāls centrs Baltijā. “Tur arī nekas īpašs nav jādara, bet pārējām pilsētām ir jāiespringst, lai dabūtu kaut kādas investīcijas,” izteicās Lembergs.

Otrā pilsēta esot Ventspils, kuras uzkrāto ārvalstu tiešo investīciju apjoms uz vienu iedzīvotāju ir 1,7 reizes lielāks nekā vidēji Latvijā.

Viņš uzsvēra, ka tas nav pārsteigums, jo Ventspils pie tiešo ārvalstu investīciju piesaistes ļoti neatlaidīgi strādā jau 20 gadus. “Bet tāda kā valsts programma šajā jautājumā īsti nav. Lai arī premjers Jaunā gada uzrunā teica, ka mēs tuvojamies Eiropas Savienības vidējam līmenim IKP uz vienu iedzīvotāju, tas galvenokārt ir pateicoties Rīgai,” norādīja politiķis.

Tajā pat laikā viņš uzsvēra, ka “bez ārvalstu tiešajām investīcijām nekāda dinamiska attīstība nav iespējama”, norādot, ka “pagājušais gads bija kliedzoši slikts ārvalstu investoriem, jo tika veikta speciāla programma, lai atbaidītu ārvalstu investorus no Latvijas.”

Politiķis norādīja, ka tāds nebija šīs “programmas” mērķis, bet tā sanāca, un tai būšot ilgtermiņa sekas. “Ja viņiem ir grūti atvērt kontus ārvalstu bankās, tad tā aina ir ārkārtīgi slikta. Bet, ņemot vērā to, ka rīdzinieki redz tikai Rīgu, tad Rīga izskatās ārkārtīgi labi uz nabadzīgās Latvijas fona,” izteicās Lembergs.