Arī Japāna vērš sankcijas pret Ziemeļkoreju

Izjūtot nerimstošos raķešu draudus no Ziemeļkorejas puses, arī Japāna ir nolēmusi ieņemt stingru pozīciju, nosakot sankcijas uzņēmumiem un personām par Phenjanas atbalstīšanu.

Sankcijas tiks vērstas pret četrām Ķīnas kompānijām, divām Namībijas firmām un vienu Ķīnas un vienu Ziemeļkorejas personu par palīdzību Ziemeļkorejas kodolieroču un ballistisko raķešu programmām.

„Ziemeļkoreja atkārtoti veic provokatīvas darbības. Mēs esam izlēmuši strādāt ciešā koordinācijā ar ASV un esam īstenojuši jaunus pasākumus, kas atspoguļo Vašingtonas īstenotos,” informē Japānas vecākais kabineta sekretārs Josihide Suga.

Kā ziņots iepriekš, lai turpinātu tālāku Ziemeļkorejas izolāciju, ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija vērsusi sankcijas pret 16 uzņēmumiem un fiziskām personām, pamatā no Ķīnas un Krievijas, kas sniegušas atbalstu Ziemeļkorejas kodolieroču un ballistisko raķešu programmām, palīdzot Phenjanai iegūt to īstenošanai nepieciešamos līdzekļus.

Sodot par sadarbošanos ar Ziemeļkorejas enerģētikas nozares pārstāvjiem un palīdzēšanu izvietot ārvalstīs ziemeļkorejiešu darbaspēku vai sniegšanu Phenjanai atbalstu, lai izvairītos no starptautiskajiem finanšu ierobežojumiem, ASV noteica sankcijas 16 uzņēmumiem un personām.

Noteikta jebkādu šo fizisko un juridisko personu līdzekļu iesaldēšana, ja tādi atrastos ASV jurisdikcijā, kā arī aizliegts amerikāņiem veikt ar šīm personām jebkādas transakcijas.

Foto: StockSnap/https://pixabay.com/en/users/StockSnap-894430/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/