Apšauba Tieslietu ministrijas pirmslaulību kursu jēgu

Tieslietu ministrijas (TM) pirmās pirmslaulību apmācības nav sasniegušas izvirzīto mērķi – apmācīt 50 pārus visā Latvijā. Rīgā kursus apmeklējuši tikai 16 pāri, savukārt reģionos nav izdevies nokomplektēt nevienu interesentu grupu.

Pirmslaulību mācības paredzētas pāriem, kuri reģistrējušies laulību noslēgšanai dzimtsarakstu nodaļās. Programmas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību ģimenei kā pamatvērtībai un veicināt atbalstu uzskatam, ka ģimenei jābūt balstītai laulībā.

Mācību programmas ideja ir sniegt topošajām ģimenēm zināšanas un veidot izpratni par laulības tiesiskajiem, psiholoģiskajiem, ētiskajiem un sadzīves aspektiem. Apmācību programmā topošie laulātie pāri iegūs zināšanas un izpratni par laulības dzīves būtiskiem jautājumiem, kā arī saņems praktiskus padomus dažādām laulības dzīves situācijām.

Raugoties uz vājajiem projekta rezultātiem, eksperti iesaka ministrijai pārvērtēt šo apmācību lietderību un kursu saturu.  It īpaši ņemot vērā, tos apmaksā no valsts budžeta. Paša ministrija gan pašlaik atturas vērtēt kursu lietderību un uzskata, ka iesāktais ir jāturpina.

Šogad apmācības iecerēts organizēt aprīlī un maijā.

Foto: Pixabay