Ankarā apšaudīta ASV vēstniecība

Turcijas galvaspilsētā Ankarā apšaudīta ASV vēstniecība. Tiek pieļauts, ka tas saistīts ar ASV piemērotajām sankcijām Ankarai.

Kā vēsta ārvalstu mediji, šāvieni, kas raidīti no garāmbraucoša transportlīdzekļa, trāpījuši apsardzes mājiņai. Par laimi neviens apšaudē nav cietis.

Pašlaik notiek izmeklēšana, lai noskaidrotu, kas un kādu motīvu dēļ atklājis uguni uz vēstniecību. Vienlaikus tiek pieļauts, ka pie vainas varētu būt saspīlētas ASV un Turcijas attiecības un to savstarpējās sankcijas.

Kā zināms, ASV paziņojusi, ka plāno divkāršot muitas tarifus tēraudam un alumīnija importam no Turcijas, tādējādi padziļinot krīzi Vašingtonas un Ankaras attiecībās.

ASV noteica sankcijas Turcijas tieslietu un iekšlietu ministriem saistībā ar ASV mācītāja Endrū Bransona turēšanu apcietinājumā, kas tagad nomainīts pret mājas arestu.

Neraugoties uz ekonomiskajām problēmām, Ankara paziņojusi, ka negrasās meklēt kompromisu ar ASV un paziņojusi, ka piemēros papildu muitas tarifus no ASV importētajiem automobiļiem, rīsiem, alkoholiskajiem dzērieniem un citām precēm.

Foto: Getty Images