Aizdomas par pārkāpumiem, amatā ieceļot “Rīgas satiksmes” padomes vadītāju

Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) aicinās pārbaudīt pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksmes” padomes priekšsēdētāja Rolanda Klinča iespējamu nepamatotu iecelšanu amatā.

Kā zināms, 3. decembrī jaunā “Rīgas satiksmes” padome – Rolands Klincis, Natālija Moškeviča, Ernests Saulītis un Juris Švanders sanāca uz pirmo sēdi, kuras laikā par padomes priekšsēdētāju tika ievēlēts Rolands Klincis.

Intervijā Latvijas Radio Radzevičs atklāja, ka saistībā ar Klinča nonākšanu amatā vērsīsies prokuratūrā. Viņš vēlas, lai nebūtu bažu, ka Klincis iecelts nepamatoti.

Saskaņā ar juristu teikto, pēc Radzeviča sacītā, varētu būt pārkāpta procedūra, ieceļot Klinci amatā uz pieciem gadiem. Labākajā gadījumā viņu drīkstētu iecelt uz pagaidu termiņu.

“Prasīsim tiesisku novērtējumu prokuratūrai, vai nav amatpersonas pilnvaru pārsniegšana no iepriekšējā kapitāldaļu turētāja puses,” norādīja Radzevičs.

Radzevičs atklāja, ka gaida no “Rīgas satiksmes” padomes dokumentus par uzņēmuma valdes konkursu. Viņam zināms, ka tie vēl līdz pat piektdienai nebija parakstīti un, iespējams notiek protokolu tekstu saskaņošana, kas, viņaprāt, ir par labu padomes priekšsēdētājam.

Kā jau iepriekš ziņots, 2. decembrī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Druvis Kleins daļēji nomainīja uzņēmuma padomi. “Rīgas satiksmes” padomē šobrīd darbu turpina Ernests Saulītis, Juris Švanders, Rolands Klincis un Natālija Moškeviča.