airBaltic 2018. gadu iesāk ar ievērojamu pārvadāto pasažieru skaita pieaugumu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2018. gada janvārī ir pārvadājusi 233 334 pasažierus, kas ir par 24% vairāk nekā pērn, uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos. Jāatzīmē, ka pārvadāto pasažieru skaits ir lielākais, kādu lidsabiedrība jebkad ir pārvadājusi janvāra mēnešos.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: „Mēs esam priecīgi iesākt šo gadu ar lieliskiem rezultātiem un pasažieru pieprasījuma pieaugumu no visām Baltijas valstīm. 2018. gads iesācies veiksmīgi – ne tikai vairāk pasažieru izvēlējušies lidot ar airBaltic, bet esam arī saņēmuši divas nozīmīgas pasaules mēroga atzinības. OAG analītiķi airBaltic atzina par punktuālāko lidsabiedrību pasaulē 2017. gadā, kā arī saņēmām prestižo Air Transport World Aviācijas nozares sasniegumu balvu kā gada tirgus līderis. Es esmu lepns par mūsu komandu un lielisko darbu, kas līdz šim ir paveikts.”

Janvārī lidsabiedrība veikusi 3 890 lidojumus, kas ir par 12% vairāk nekā pērn. Vietu piepildījums airBaltic lidmašīnās 2018. gada janvārī bija 62%.

airBaltic lidojumu 15 minūšu punktualitātes rādītājs janvārī sasniedzis 89,2%. Tas nozīmē, ka vairāk nekā 89 no 100 airBaltic reisiem janvārī izlidoja plānotajā laikā, vai ar ne vairāk kā 15 minūšu aizkavēšanos.

Pagājušā nedēļā tika ziņots, ka Latvijas lidsabiedrība airBaltic saņēmusi 2018. gada Air Transport World (ATW) Aviācijas nozares sasniegumu balvu kā gada tirgus līderis. ATW Aviācijas nozares sasniegumu balva ir augstākais pagodinājums, ko lidsabiedrība vai persona var saņemt par izcilību gaisa transporta nozarē jau 44. gadu pēc kārtas.

Papildus tam 2018. gada 3. janvārī informēts, ka OAG analītiķi, kuri apkopojuši un analizējuši punktualitātes rādītājus par vairāk nekā 50 miljoniem reisu, atzinuši Latvijas lidsabiedrību airBaltic par punktuālāko aviosabiedrību pasaulē 2017. gadā. airBaltic globālo punktualitātes rādītāju sarakstu augšgalā atradusies pēdējos četrus gadus. OAG apkopotie dati liecina, ka airBaltic pērn sasniegusi punktualitātes rādītāju 90,01% apmērā lidojumos, kas savieno Baltijas valstis ar galamērķiem Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvajos Austrumos. Tas nozīmē, ka vairāk nekā 90 no 100 airBaltic reisiem 2017. gadā savu galamērķi sasnieguši precīzi noteiktajā laikā.

airBaltic nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz vairāk nekā 60 galamērķiem, piedāvājot ērtus savienojumus uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Skandināvijā, Eiropā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos. Papildus tam airBaltic piedāvā tiešos lidojumus no Tallinas un Viļņas.