Sociālais tīkls “Facebook” plāno ierobežot safabricētu ziņu izplatību

Sociālais tīkls “Facebook” uzsācis cīņu pret viltus ziņām internetā. Sociālais tiks veidos partnerību ar faktu pārbaudītājiem un ziņu organizācijām, lai nošķirtu īstas ziņas no izdomājumiem, kas spēlē uz cilvēku emocijām un aizspriedumiem.

Jaunā sistēma darbosies sekojoši – ja pietiekami liels skaits cilvēku uzskatīs, ka kāda ziņa ir safabricēta, “Facebook” to nodos tālāk trešajai – faktu pārbaudes organizācijām, kas ir daļa no bezpeļņas Pointera institūta Starptautiskā faktu pārbaudes tīkla (International Fact-Checking Network).

Ziņas pārbaudīs “Facebook” pieci sadarbības partneri šajā jomā, tai skaitā, telekanāls “ABC News”, ziņu aģentūra “Associated Press” (AP), FactCheck.org, “Politifact” un “Snopes”.

Faktu pārbaudi neizturējušās ziņas netiks dzēstas no “Facebook”, bet tās tiks publiski atzīmētas kā “apstrīdētas” un līdz ar to nonāks ziņu klāsta apakšā. Lietotājiem būs iespēja uzklikšķināt uz saites un noskaidrot, kāpēc ziņa atzīta par tādu. Ja lietotājs tomēr izlems dalīties ar ziņu, viņš tik brīdināts par tās zemo ticamību.

“Ir svarīgi, lai stāsti Facebook būtu autentiski un jēgpilni,” paziņojumā medijiem norāda sociālais tīkls.

Tiek norādīts, ka “Facebook”, veidojot partnerību ar respektablām organizācijām un atzīmējot viltus ziņas, nevis tās dzēšot, ir ņēmis vērā ekspertu bažas par to, kādu varu šis tīkls varētu izmantot. Tiek uzskatīts, ka iespējams, tieši viltus ziņu dēļ ASV prezidenta vēlēšanās uzvaras laurus varētu būt plūcis Donalds Tramps.

Foto:geralt/https://pixabay.com/en/users/geralt-9301/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/