Vāc parakstus, lai vienu dienu noteiktu atpūtu no telefoniem un datoriem

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana, lai valsts līmenī noteiktu vienu dienu, kurā cilvēki atpūstos no elektroniskajiem saziņas līdzekļiem.

Kā iniciatīvas pieteicēja norādīts Jānis Paeglis. Viņš pauž viedokli, ka cilvēkiem vismaz vienu dienu gadā būtu lietderīgi atteikties no 21.gadsimta ierīcēm – telefoniem, datoriem, planšetdatoriem, interneta, televīzijas. Viņš norāda, ka šo dienu varētu svinēt katru gadu 9.septembrī.

“Cilvēkiem šajā dienā jāaizmirst par mobilo internetu, mājas ierīces, kas saistītas ar internetu un jādodas ārpus mājas kā tas bija 20-30 gadus atpakaļ, jāsatiek draugi, radi, tuvinieki, jāvelta laiks sportam, ceļošanai, sava mājokļa uzlabošanai. Katrs cilvēks pats ir atbildīgs par šīs dienas realizēšanu savā aizņemtajā dzīves grafikā, tā pat kā mēs svinam citus svētkus vai vismaz darām tajā dienā ko savādāk kā to darām katru dienu. Ir iespējams kādā no sociālajām vietnēm izveidot svētku atzīmētāju lapu ar konkursiem un forumiem, lapas atbalstītājiem, blogu. Likumā jāpieņem šī diena kā “atzīmējamā diena”, tie kas šajā dienā būs darbā nekādā ziņā nebūs zaudētājs, būs atļaus izmantot telefonu darba vajadzībai, bet ne izklaides nolūkiem,” uzskata iniciatīvas autors.

Viņš uzskata, ka tā sabiedrība veltīs vairāk laika reālajai dzīvei.

Foto:stevepb/https://pixabay.com/en/users/stevepb-282134//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/