ASV tehnoloģiju uzņēmumi apvieno spēkus pret terorisma propagandu

Lielākie ASV tehnoloģiju uzņēmumi, tostarp “Facebook”, “YouTube”, “Microsoft” un “Twitter”, paziņojuši par kopīgas datubāzes izveidošanu teroristu propagandas identificēšanai.

Uzņēmumi plāno izveidot kopīgu datubāzi, kurā paredzēts uzglabāt unikālos digitālos pirkstu nospiedumus, kurus atstāj saturs, kas atzīts par terorisma propagandu. Tā mērķis ir paātrināt nelegālā satura izdzēšanu, kas izplata radikālas idejas internetā.

“Mūsu pakalpojumos nav vietas saturam, kas veicina atbalstu terorismam. Mēs ceram, ka šīs sadarbība novedīs pie lielākas efektivitātes,” teikts uzņēmumu izplatītajā kopīgajā paziņojumā.

Tikmēr “Facebook” paziņojis, ka jaunā kopīgā programma sāksies 2017.gada sākumā un sākumā vērsīsies pret visredzamāko terorisma propagandas saturu, piemēram, video, kuros tiek vervēti jauni kaujinieki un fiksēta galvu nogriešana.

Savukārt “Twitter” jau kopš 2015.gada vidus ir slēguši vairāk nekā 360 000 kontus par tvitera politikas pārkāpšanu. Pašreiz šis skaits ir palielinājies par 80 %.

Arī citas Rietumu valdības pastiprinājušas spiedienu uz sociālo mediju gigantiem, prasot aktīvāku vēršanos pret terorisma propagandas izplatīšanu sociālajos tīklos.

Foto:LoboStudioHamburg/https://pixabay.com/en/users/LoboStudioHamburg-13838//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/