Populārākais Ņujorkas alus tagad pieejams arī Latvijā

Alus darītava Aldaris sadarbībā ar Brooklyn Brewery, kas ir vadošā craft alus darītava Ņujorkā, Latvijas alus cienītājiem piedāvās vairākas no šīs pilsētas populārākajām craft alus šķirnēm – Brooklyn Lager, Brooklyn East India Pale Ale un Brooklyn Brown Ale. Alus būs nopērkams populārākajos pārtikas tirdzniecības tīklos Latvijā, kā arī bāros un klubos.

Brooklyn Brewery ir pazīstama ar plašu craft alu sortimentu, kuru tirgo 20 štatos un 20 valstīs ārpus ASV. Šo alus darītavu entuziasti ASV atvēra 1989. gadā, un tās brūvētais alus jau sākotnēji krasi atšķīrās no tiem, ko dzēra „vidējais amerikānis”.

„Mēs esam pārliecināti, ka šīs alus šķirnes bagātinās Latvijas alus kultūru un ieņems noteiktu vietu ārvalstu un craft jeb ekskluzīvo alus šķirņu segmentā. Tas tiešām ir alus, kas paredzēts īstiem un izsmalcinātiem alus baudītājiem,” saka Aldara mārketinga vadītāja Aiga Dzene.

Brooklyn Lager ir gaišais alus, kura īpašā garša panākta ar speciāli piemeklētu iesala buķeti. Karameles iesals piešķir alum lielisku pēcgaršu. Alus aromātiskās īpašības pastiprina „sausā apiņošana”.

Brooklyn Brown Ale alus brūvēts klasiskā angļu stilā, bet ar amerikāņu akcentu – stingru apiņu raksturu un grauzdējuma piegaršu. Šo alu raksturo karameļu, šokolādes un kafijas toņi.

Brooklyn East India Pale Ale ir brūvēts no britu iesala, izmantojot dažādu apiņu maisījumu. Šim alum raksturīgs patīkams rūgtums, sildoša iesala garša un tīra apiņu pēcgarša.

Brooklyn Brewery galvenais aldaris ir Garets Olivers, kurš ir viens no zināmākajiem craft alus ekspertiem ASV un viens no ietekmīgākajām craft alus speciālistiem visā pasaulē. Aldarim ar viņu ir izveidojusies lieliska sadarbība, tādēļ jau aprīļa beigās viņš ieradīsies Latvijā, lai piedalītos Aldara rīkotajā alus konferencē un kopā ar vietējiem alus meistariem radītu jaunu alus šķirni.

„Alus cienītāji visa pasaulē turpina atklāt no jauna sen aizmirstus alus veidus, kā arī katru dienu cenšas izzināt un paplašināt alus brūvēšanas robežas. Šis ir ļoti aizraujošs laiks alum, un attiecību veidošana ar alus cienītājiem un alus meistariem visā pasaulē palīdz mums visiem izkopt un attīstīt alus brūvēšanas tradīcijas,” atzīst Garets Olivers no Brooklyn Brewery.