Jauno gāzes balonu cenas aizvien nav zināmas

Ņemot vērā to, ka nedaudz vairāk nekā viena mēneša no aprites tiks izņemti sarkanie gāzes baloni, aktuāls kļuvis jautājums par jauno balonu izmaksām. Kamēr publiskajā telpā nosaukti vairāki cipari, oficiālās cenas vēl aizvien nav zināmas, taču skaidrs ir viens – jaunie gāzes baloni būs krietni dārgāki par vecajiem.

No 31. marta no aprites tiks izņemtie vecie sadzīves gāzes baloni, kuri, ņemot vērā to, ka nav pārbaudāmi, neatbalstīt Eiropas Savienības normām.

“Sarkanos balonus, pieliekot papildu pūles, var saremontēt. Taču, lai to izdarītu atbilstoši normatīvajām prasībām, tas nebūs ekonomiski pamatoti. Līdz ar to labāk pieņemt lēmumu tos vienkārši nomainīt,” LNT sacīja SIA Aga ģenerāldirektors Olavs Ķiecis.

Paredzēts, ka jaunos balonus varēs iegādāties pie viena konkrēta tirgotāja. Tos varēs nopirkt, nomāt vai noslēgt vienošanos ar kompāniju, iemaksājot depozītu naudu. Ja būs vēlēšanās tirgotāju mainīt, iepriekšējam pārdevējam būs pienākums atpirkt izlietoto balonu, protams, ja tas būs tehniskā kārtībā.

Kopumā Latvijas tirgū var būt no 200 tūkstošiem līdz 700 tūkstošiem sadzīves gāzes balonu, bet konkrētais skaitlis nav zināms. Tāpat nav zināms, cik būs jāmaksā par jaunajiem gāzes baloniem, taču skaidrs ir viens – to cenas pieaugs un komersantu piedāvājumi atšķirsies.