Pensionāriem par labu apsver ieceri samazināt finansējumu citām ministrijām

Pensionāriem par labu varētu apsvērt iespēju samazināt ministriju budžetus, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Vakar Latvijas Pensionāru federācijas vadītājs Andris Siliņš atzina, ka pensionāru situācija neuzlabojas un ka palielinās to pensionāru skaits, kas atrodas uz nabadzības sliekšņa, atzīmējot, ka sliktākā situācija ir vientuļajiem pensijas vecumu sasniegušajiem sirmgalvjiem, kuri nesaņem atbalstu no malas.

Arī premjerministre Laimdota Straujuma atzina, ka saprot pensionāru situāciju un norādīja, ka pensiju paaugstināšana svarīgi it īpaši tiem pensionāriem, kuriem ir mazas pensijas un valdībai jāatrod līdzekļu, no kuriem to iespējams izdarīt.

Jau šodien valdība plāno skatīt vairākkārt atliktos grozījumus likumā “Par valsts pensijām” un kā intervijā LTV atzina Straujuma, ministri lems, vai atbalstīt daļu no priekšlikumiem, ņemot vērā valsts budžeta iespējas.

“Vai nu mēs to skatām kopā citiem budžeta jautājumiem jūnijā vai arī mēs jau tagad pasakām, cik mēs noņemam no katras ministrijas un nolemjam šodien, ka mēs budžeta ciklā noņemam naudu ministrijām un dodam pensionāriem,” paskaidroja Straujuma.

Premjerministre gan norādīja, ka runāt par pensiju paaugstināšanu runāt ir pāragri, jo nākamā gada budžets vēl nav sastādīts un, visticamāk, tas varētu notikt jūnijā.