Pavļuts: Nedrīkst solīt, ka, laukos dzīvojot, turpat būs arī kur strādāt

Pavļuts: Nedrīkst solīt, ka, laukos dzīvojot, turpat būs arī kur strādāt

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (RP) piekrīt investīciju baņķiera Ģirta Rungaiņa teiktajam, ka nevar sagaidīt – jebkurā Latvijas vietā būs vienāds attīstības līmenis.

Intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» Pavļuts skaidro: «Piekrītu Rungainim tajā ziņā, ka nevar sagaidīt, ka jebkurā Latvijas vietā būs vienāds attīstības līmenis.Neizbēgami, ka atlīdzība un dzīves līmenis koncentrējas attīstības centros, kas kartē acīmredzami iezīmējas tur, kur ir dzelzceļš, ostas, vēsturiskās rūpnīcas. Tās ir deviņas lielās pilsētas un vēl dažas pilsētas, piemēram, Dobele un Līvāni, kurās ir ražošanas potenciāls. Nedrīkst solīt, ka, laukos uz vietas dzīvojot, turpat būs arī kur strādāt. Lai būtu labklājība, ir jābrauc tur, kur ir darba vietas,» sacījis ministrs.

Jau ziņots, ka Rungainis uzskata – Latvijas reģionu vienmērīga attīstība ir utopija, kurai jābeidz ticēt pēc iespējas ātrāk.

Rīga vienmēr būs Latvijas galvenais ekonomikas centrs, bet «dažādi mēģinājumi attīstīt reģionus, turklāt šai šķietamajai attīstībai vēl piešķirot daudz naudas, ir vienkārši šo līdzekļu izniekošana,» uzskata Rungainis.

Viņš uzsver, ka līdzekļi jāiegulda galvaspilsētā, jo tieši tur no tiem būs vislielākā atdeve.

Rungainis neredz nekādus argumentus par labu tam, ka ar finansējumu infrastruktūrā un atsevišķos projektos vismaz tiktu saglabāts esošais dzīves līmenis reģionos. Tas, viņaprāt, ir bezjēdzīgi.