Finanšu ministrs: Lietuva seko Latvijas piemēram eiro ieviešanā

Piektdien, 9. maijā, Finanšu ministrijā vizītē ieradās Lietuvas finanšu ministrs Rimants Šadžus. Finanšu ministrs Andris Vilks tikšanās laikā ar Lietuvas kolēģi dalījās pieredzē par eiro ieviešanu un pauda gandarījumu, ka Lietuva seko Latvijas piemēram, lai jau nākamgad pievienotos eirozonai. Tāpat abi ministri pievērsa uzmanību Ukrainas – Krievijas situācijai.

“Gatavošanās darbi un nosacījumu izpilde ceļā uz eiro ieviešanu nebūt nav viegls process, tāpēc Lietuva pilnībā var rēķināties ar mūsu atbalstu un padomiem. Eirozonas paplašināšanās ar jaunām dalībvalstīm tai sniegs arvien lielāku labumu, kā arī vairos sabiedrības uzticību eiro. Lai Lietuvai izdodas!” tā finanšu ministrs Andris Vilks.

Pēc tikšanās notika abu ministru preses konference, kur tika informēts par Lietuvas un Latvijas ekonomiskajām aktualitātēm. Savukārt Lietuvas finanšu ministrs ziņoja par savas valsts gatavošanās darbiem, ieviešot jauno valūtu.

“Lai pilnvērtīgāk un veiksmīgāk pievienotos eirozonai, ir ļoti būtiski smelties pieredzi un zināšanas no Latvijas. Galvenais mērķis, lai Lietuvā ieviestu jauno valūtu, ir veicināt sabiedrības labklājību un uzlabotu valsts ekonomisko situāciju. Ne mazāk svarīgi ir politiskie un drošības apsvērumi,” norāda Lietuvas finanšu ministrs Rimants Šadžus.

Šā gada 1. janvārī Latvija kļuva par eirozonas 18.dalībvalsti. Savukārt Lietuva eiro ieviešanu plāno 2015. gadā.

BNA Latvia