Smiltēns: Apvienotajam sarakstam ir izdevies tiešām radīt smagsvaru cīņu par prezidenta posteni

Visi trīs prezidenta amata kandidāti ir amata cienīgi, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja “Apvienotā saraksta” līderis, Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

“Ir viena ļoti laba ziņa Latvijas cilvēkiem. Man pirms pieciem gadiem bija sapnis, ka prezidenta vēlēšanas ir īsta sacensība, kur tiek izlikti no partijām labākie kandidāti, kādi vispār ir iespējami, un notiek smagsvaru cīņa. Šoreiz Apvienotajam sarakstam ir izdevies tiešām radīt smagsvaru cīņu par prezidenta posteni, kas ir ļoti svarīgs. [..] Cilvēki grib patiesībā redzēt smagsvarus, kas cīnās par iespēju pildīt šos svarīgos pienākumus. Un tas beidzot ir noticis,” sacīja Smiltēns.

Deputāts pauda: “Es aicinu jebkuru, kas mēģina prezidenta amatu uztvert kā tirgus objektu, lai tirgotos, pirktu, pārdotu vai kā iemainītu vietas koalīcijā, to es uzskatu par absolūtu bezatbildību, kas ir pretēji Satversmes garam.”

“Visi trīs amata kandidāti, ko jūs redzat, tik tiešām ir prezidenta amata cienīgi. [..] Mēs [Apvienotais saraksts] ceram, protams, iegūt vairāk nekā 51 balsi. Mēs piedāvājam, mūsuprāt, labāko kandidātu, jo fokusam šodien ir jābūt arī uz ekonomikas attīstību,” sacīja Smiltēns.

Kā zināms, maija pēdējā dienā gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām ir izvirzīti trīs kandidāti – koalīcijā ietilpstošā AS dibinātājs, uzņēmējs Uldis Pīlēns, premjera partijas JV biedrs, ārlietu ministrs Rinkēvičs un opozīcijas partijas “Progresīvie” izraudzītā publiskās pārvaldības eksperte Elīna Pinto.

Foto: Saeimas kanceleja