Revakcinācija veido ap 80% no kopējā potēšanās pret Covid-19 apjoma

No kopējās populācijas šobrīd vakcināciju ir uzsākuši teju 70% Latvijas iedzīvotāju un vairāk nekā 17% ir saņēmuši savu balstvakcīnu, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja NVD Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča.

Šīs nedēļas pirmajās trīs darbadienās Latvijā potes pret Covid-19 saņēmuši ap 30 000 cilvēku jeb ap 10 000 dienā, un šāds vakcinēšanās temps ir līdzīgs tam, kāds bija vērojams gan gada pirmajā nedēļā, gan pērnā gada novembra izskaņā un decembra sākumā, bet sliktāks nekā oktobra beigās un novembra sākumā, kad vidēji dienā vakcinēja ap 12 000 līdz 12 700 cilvēkus.

Vakcinācijas tempu uztur balstvakcinācija, kas šonedēļ veido ap 80% no vakcinācijas kopējā apjoma.

“Paredzam, ka interese par balstvakcināciju pieaugs un vakcinācijas aptvere kāps. Jau tagad esam atgriezušies pirmssvētku līmenī,” norādīja Juhņēviča.

Viņa norādīja: “Jaunie vakcinācijas centri sāks darboties no rītdienas. Ir konkrētas dienas, kurās šie centri darbosies, bet esam arī gatavi pagarināt centru darba laiku un strādāt visas nedēļas garumā. Mēs ceram, ka cilvēki neatliks balstvakcīnas saņemšanu.”

Tāpat, pēc viņas teiktā, joprojām saglabājas esošā sistēma – cilvēki var pieteikties http://manavakcina.lv, zvanot 8989, vai dodoties saņemt vakcīnu bez iepriekšējas pieteikšanās. “Vērtējot pašvaldībās esošo ārstniecības iestāžu kapacitāti, esam saplānojuši arī izbraukuma vakcinācijas,” piebilda Juhņēviča.