Epidemiologs: Uz pusotru mēnesi mums ir jāatsakās no ierastām komforta jomām

Covid-19 omikrona vilnis gaidāms vismaz līdz februāra beigām, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja epidemiologs Ņikita Trojanskis.

Pēc viņa teiktā, aizvien gana lielā pret Covid-19 nevakcinēto iedzīvotāju skaita dēļ Covid-19 vīrusa omikrona paveida vilnis Latvijā ir gaidāms ilgāks nekā citās valstīs: “Ir pilnīgi sagaidāms, ka esam jauna Covid-19 viļņa sākumā un tas varētu turpināties līdz pat februārim. Latvijā, manuprāt, vilnis būs ilgstošs, jo pie mums ir liels skaits nevakcinēto personu.”

Viņš skaidroja – pat ja vīrusa omikrona paveida izraisīta slimošana ir maigāka, tomēr vīrusa lipīguma dēļ daudz cilvēku nokļūs slimnīcās.

“Mēs redzam, ka cilvēkiem, kuri ieguvuši imunitāti no kāda iepriekšējā celma, turpina cilvēku pasargāt,” piebilda epidemiologs.

“Domāju – februāra vidū varam sagaidīt ļoti augstas hospitalizācijas [rādītājus] – virs 1200–1300 cilvēkiem [slimnīcās vienlaikus]. Pēc dažādām prognozēm atkarībā no tā, kā mēs cīnīsimies ar šo vīrusu, mēs varētu piedzīvot arī 3000 cilvēku hospitalizāciju slimnīcās,” sacīja Trojanskis.

“Manuprāt, uz pusotru mēnesi mums ir jāatsakās no ierastām komforta jomām – jāaptur sociālā dzīve, jāaptur kultūras dzīve, noteikti jāierobežo sports iekštelpās un, iespējams, arī ārtelpās,” pauda Trojanskis.