Pauls: Ne tikai valdībai, bet lielākajai daļai mūsu Saeimas deputātu gribu novēlēt – nepiedalieties nākamajās Saeimas vēlēšanās

Maestro Raimonds Pauls, kas šodien svin savu 86. dzimšanas dienu, aicina valdību un vairumu deputātu nepiedalīties Saeimas vēlēšanās un aiziet ar godu pašiem.

“Galvenās ziņas ir par to, cik ir slimi un cik ir miruši. Tas jau ir tas jaunais. Protams. Un izrādās, ka tā kovidšprice arī nekam neder. Bet valdība man stāstīja, ka vajag, un es jau pat trīsreiz esmu sašpricējies. Daži mūziķi ir atcēluši koncertus, jo nav vakcinējušies. Bet kā tad ir ar to demokrātiju? Ja cilvēks negrib vakcinēties, kāpēc viņš jāspiež to darīt? Tā vakcinēšana ir pārvērtusies par milzu peļņas avotu. Vakcīnu ražotāji pelna miljardus. Bet mūziķu dzīve ir paralizēta, pateicotoes visiem lēmumiem par koncertēšanu. Mūziķi ir cietuši visvairāk. Ar to esmu cieši saistīts, bet politika mani maz interesē,” atzīst Pauls.

“It kā jau kaut kas atsākas pustukšās zālēs, cilvēki sēž maskās, viņu sejas neredz. Bet mēs jau esam pie daudz kā pieraduši… Tagad atspēlējam sen izsludinātus un izpārdotus koncertus, jo baidāmies, ka februārī atkal var visu aiztaisīt ciet. Sajūta ir ļoti nepatīkama. Mūziķiem, kuri no koncertu naudas uzturēja savu ģimeni, situācija ir katastrofāla. Un lai Dievs pasargā, ja kāds vēl pateiks, ka samaksu ir saņēmis skaidrā naudā… Bet mēs visi savulaik esam saņēmuši samaksu skaidrā naudā, spēlēdami kāzās, bērēs un ballēs… Tagad, sniedzot koncertu, ir jāparaksta kādi pieci papīri, beigās jāparaksta dokuments, ka darbs ir nodots un ka darbs ir pieņemts,” pauda Maestro.

Runājot par to, kā viņš kopumā redz turpmāko kultūras un mākslas virzību, Pauls norādīja, ka “viss ir atkarīgs no personībām, kuras gatavas kaut ko darīt.”: “Viss viens, šie cilvēki ir teātru vai kino režisori, dziedātāji vai aktieri. Taču viegli nebūs. Skaidrs, arī šobrīd kultūrai tiek dota kaut kāda naudiņa. Bet – kur tā aiziet? Un tas Kultūrkapitāla fonds, kura pārgudrās komisijas kaut ko lemj… Bet dabīgi, ka būs daudzi neapmierinātie: ja man naudiņu iedod, bet jums – ne, mēs kļūstam par ienaidniekiem. Visas tās projektu rakstīšanas, pēc kurām atnāk standarta atbilde, aptuveni tāda: „Jūsu piedāvājums šobrīd mūs neinteresē…” Žēl, ka esam zaudējuši lielo tirgu, kas no mums uz austrumu pusi. Tas mums mentāli bija tuvāks nekā Rietumu tirgus. Tur mūs neviens negaida. Zināt, man ir tāda sajūta, ka esam palikuši par provinci – ne tikai Rietumiem vien, kas ir pats par sevi saprotams, bet arī Austrumiem.”

Savukārt runājot par politiku, viņš norādīja: “Ne tikai valdībai, bet lielākajai daļai mūsu Saeimas deputātu gribu novēlēt: nepiedalieties nākamajās Saeimas vēlēšanās, aizejiet ar godu paši. Daudzi deputāti ir izgāzušies tā, ka vairāk izgāzties nav iespējams. Paskatieties, kas vada vienu otru Saeimas komisiju – daži labi notiesāti vai apsūdzēti indivīdi. Protams, valdību nevienā valstī nemīl…”

Foto: F64