Rasmusens iesaka NATO dalībvalstīm palielināt militāro budžetu

NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens iesaka neignorēt Krievijas darbības un sagatavoties iespējamiem uzbrukumiem, pirmām kārtām – palielinot militāro budžetu.

Lielbritānijas laikrakstā “Financial Times” Rasmusens norāda, ka ņemot vērā Krievijas agresiju pret Ukrainu, NATO ir sācis vairāk uzmanības pievērst sagatavošanas darbiem, lai spētu reaģēt uz negaidītiem uzbrukumiem, iesakot to darīt arī sabiedrībai visā pasaulē.

NATO samitā, kas norisināsies no 4.-5.septembrim, starp vairākiem jautājumiem tiks apspriests arī jautājums par Krievijas agresiju Ukrainā.

Uz pārmetumu, ka NATO rīcība ir pārāk lēna, Rasmusens norāda, ka lai tiktu pieņemts lēmums, nepieciešams visu 28 valstu piekrišana, kas prasa laiku un rada sabiedrības vilšanos.

Rasmusens gan norāda, ka NATO ir veicis būtiskus uzlabojumus savā darbībā un aizsardzības jomā, piemēram, dubultojušas iznīcinātāju klātbūtni virs Baltijas valstīm un sākti pārlidojumi virs Polijas un Rumānijas. Tāpat tiekot veiktas militārās apmācības un, kas nav mazsvarīgi, alianses dalībvalstis plāno palielināt militāro budžetu, lai nodrošinātu labāku aizsardzību.

Lai stātos pretī pasaules kārtības draudam – Krievijai nepieciešams ieguldīt resursus un pielikt pūles, norāda Rasmusens, piebilstot, ka neesot skaidrs, kāpēc NATO dalībvalstis samazinājušas finansējumu laikā, kad Krievija uz pusi palielinājusi savu militāro budžetu.