Krievijas hakeru grupa paveikuši līdz šim vērienīgāko kibernoziegumu

Krievijas hakeru grupa ir uzlauzusi aptuveni 420 tūkstošiem interneta vietņu visā pasaulē, nozogot 1,2 miljardus lietotājvārdu un paroļu, informē ASV firma «Hold Security».

Firma «Hold Security», kuras specialitāte ir datu drošības pārkāpumu atklāšana, norāda, ka notikušais ir līdz šim vērienīgākais datu drošības pārkāpums.

Apzagto kompāniju vidū ir gan ievērojamas ASV, gan citu valstu kompānijas.

Savā paziņojumā «Hold Security» brīdina, ka drošības pārkāpums var būt skāris ikvienu, kurš savus datus publicējis Vispasaules tīmeklī, norādot, ka dati var būt nozagti no pakalpojumu sniedzējiem, kuru rīcība ir jūsu personiskā informācija vai no darba devējiem, kā arī no draugiem un ģimenes.

«Hold Security» skaidro, ka lietotājvārdi un paroles tikušas iegūtas no citiem hakeriem melnajā tirgū, kam sekojusi ļaunprātīgas programmatūras instalēšana, kas ļāvusi pieiet daudziem sociāliem mediju tīkliem un kontiem.

ASV laikraksts «New York Times» informē, ka hakeru grupas bāzes vieta atrodama Krievijas dienvidos un grupas sastāvā ir daži cilvēki, kuri veic programmu rakstīšanu un datu zagšanu.