Latvijas pārtikas ražotāji ir gatavi cīnīties pret Krievijas ierobežojumiem

Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Ingūna Gulbe atklāj, ka pret dažādiem ierobežojumiem jau kopš seniem laikiem ir rūdīti Latvijas pārtikas ražotāji, tādēļ tie ir gatavi saņemt Krievijas pārtikas kvalitātes dienesta sankcijas.

Visvairāk varētu ciest tieši Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumi, jo tie lielākoties pieder Krievijas pilsoņiem. Gulbe gan uzsver, ka ar šādiem jauniem ierobežojumiem Krievija, principā, vēršas pati pret sevi.

Latvijas uzņēmumiem gan šī nav pirmā reize, kad jāsaskaras ar no Krievijas puses raidītiem ierobežojumiem, tādēļ tie ir gatavi strādāt alternatīvos tirgos.

Arī dažādu lauksaimniecības produktu ievešanu no Eiropas valstīm pēdējās nedēļās Krievija ir ievērojami bloķējusi, atbildot uz Rietumvalstu ieviestajām sankcijām.

29. jūlijā ASV un ES piemēroja Krievijai sankcijas enerģētikas, ieroču rūpniecības un finansu jomās, tādējādi vēršoties pret tās agresiju Ukrainā.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins vakar parakstījis rīkojumu, kas paredz aizliegt vai ierobežot lauksaimniecības produkcijas importu no valstīm, kas vērsušās pret Putina vadīto valsti un noteikušas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju.