Putins aizliedz lauksaimniecības produkcijas importu no valstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju

Krievijas prezidents Vladimirs Putins vakar parakstījis rīkojumu, kas paredz aizliegt vai ierobežot lauksaimniecības produkcijas importu no valstīm, kas vērsušās pret Putina vadīto valsti un noteikušas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju.

Parakstītais rīkojums paredz pasākumu virkni, kas parūpētos par Krievijas preču tirgu saskaņotu apgādi, kā arī nodrošināt, ka lauksaimniecības produkcijas cenas nepieaugs.

Dekrētā teikts, ka rīkojums par lauksaimniecības produkcijas importa aizliegumu būs spēka vienu gadu, kas nozīmē to, ka Krievijas teritorijā netiks ievesti lauksaimniecības produkti, izejvielas un pārtikas veidi, kuru izcelsmes valsts noteikusi pastiprinātas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju.

Vispirms tiekot sastādīts aizliegto produktu importa saraksts, kas pēc tā pabeigšanas tiks nodots apstiprināšanai valdībai, vakar informēja Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva birojs. Kā šodien norādījis Krievijas ekonomiskās attīstības ministra vietnieks Aleksejs Ļihačovs, saraksts jau esot gatavs un satur piena un zivju produktus, kas veido lielāko daļu no Latvijas eksporta uz Krieviju. Tirdzniecības aizliegums noteikts arī cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem un visa veida piena produktiem.

Krievija importē aptuveni trešo daļu no patērētas pārtikas, kur galveno importu veido bijušās komunistiskajām valstis, liecina Krievijas oficiālie statistikas dati.

Lai atriebtos par Rietumvalstu ieviestajām sankcijām Krievija jau noteikusi importa aizliegumu lauksaimniecības produktiem no Eiropas valstīm. Tāpat Krievija izteikusi draudus, ka tiks slēgti ES lidsabiedrību pārlidojumi par Krieviju.

Kā norāda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, pagaidām ministrijas rīcībā neesot informācija par vietējām produkcijām, kurām Krievija iecerējusi ieviest sankcijas, piebilstot, ka Latvija ar ES partneriem strādās kopīgi, lai apsekotu konkrētos zaudējumus.

Jau ziņojām, ka Eiropas Savienība (ES), ASV, Japāna, Šveice un citas valstis ir noteikušas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, lai sodītu valsts agresiju Ukrainā.