Pirmdien biržās piedzīvots 44 miljardu ASV dolāru zaudējums

Saistībā ar pašreizējo Krievijas militāro agresiju Ukrainas teritorijā, pasaules biržās novērojams straujš akciju vērtības kritums, turklāt Krievijas rubļa vērtība sasniegusi rekordzemu atzīmi. Kā ziņo finanšu analītiķi, šādu notikumu dēļ 300 bagātākie cilvēki pasaulē vien ir zaudējuši 44,4 miljardus ASV dolāru.

Starp lielākajiem zaudētājiem tiek minēti Genādijs Timčenko un Leonīds Mihelsons. Viņiem pieder Krievijas otra lielākā dabasgāzes kompānija ”Novatek”, kuras akciju cena samazinājusies par 18%.

Tiek ziņots, ka visi ”Bloomberg” bagātnieku sarakstā iekļautie Krievijas un Ukrainas miljardieri piedzīvojuši finansiālu kritumu, kopumā vienas dienas laikā zaudējot 12,8 miljardus dolāru.

Rinats Ahmetovs, kurš tiek uzskatīts par bagātāko cilvēku Ukrainā, zaudējis 700 miljonus ASV dolāru.

Jau vēstīts iepriekš, ka pirmdien biržu indeksi Eiropā un pasaulē krita, un visstraujākais samazinājums tika novērots Maskavas biržā. Tas saistāms ar investoru reakciju uz Krievijas militāro invāziju Ukrainā un šībrīža neskaidro politisko situāciju.

Kā vēstīts vakar, Krievijas akciju tirgus indekss nokritās līdz 1167,77 punktu atzīmei, samazinoties par 7,85%. MMVB biržas indekss savukārt nokritās līdz 1358,05 punktiem, tādējādi uzrādot 6% kritumu.

BNA Latvia