Apple sāk iekarot autobūves tirgu

Kā pirmdien paziņoja kompānijas pārstāvji, tehnoloģiju gigants ”Apple” vienojies ar vairākiem uzņēmumiem autobūves nozarē par viņu ražoto automašīnu aprīkošanu ar ”Apple” ražotām tehnoloģijām draudzīgām iekārtām, kas ļaus droši izmantot ”iPhone”.

Jaunā sistēma jau ir nodēvēta par ”CarPlay”, un tā nav tikai programmatūra. Tās komplektā ietilpst skārienjutīgs ekrāns, kā arī īpašas pogas uz stūres, kas aktivizē virtuālo asistentu Siri un citus ”Apple” produktus. Tāpat būs iespējams caur šādu sistēmu arī zvanīt, noklausīties atstātos ziņojumus, izmantot kartes, kā arī klausīties mūziku.

Tiek ziņots, ka pirmie ar ”CarPlay” aprīkotie automobiļi nonāks pārdošanā jau 2014. gada nogalē. Starp pirmajiem, kas plāno ieviest ”CarPlay”, ir tādi automašīnu ražotāji kā ”Volvo”, ”Ferrari” un ”Mercedes-Benz”.

Sākotnēji gan sistēma atbalstīs tikai ”iPhone” 5, 5s un 5c modeļus, kā arī būs jāizmanto vads telefona pieslēgšanai pie atbalsta sistēmas.

Kā galvenais ”CarPlay” ieviešanas ieguvums tiek minēta iespēja izmantot telefonu, nenovēršoties no ceļa. Kā vēstī statistikas dati, ASV 2012. gadā 3328 cilvēki gāja bojā, jo automašīnas vadītājs nepievērsa uzmanību notikumiem uz ceļa, tāpēc nepieciešams atrast veidu, kā uzlabot situāciju un palielināt drošību uz ceļiem.

BNA Latvia