Pirmajā vietā Forbes miljardieru sarakstā – Bils Geitss

Pēc četru gadu pārtraukuma pirmajā vietā ‘”Forbes” ikgadējā pasaules miljardieru sarakstā atgriežas ASV datortehnoloģiju giganta ”Microsoft” dibinātājs Bils Geitss.

Iepriekšējos četrus gadus saraksta pirmajā vietā bija Meksikas telekomunikāciju milzis Karloss Slims, un šogad viņš ir atkāpies uz otro vietu, jo viņa turība gada laikā kritusies par vienu miljardu, šobrīd sasniedzot 52 miljardus eiro. Savukārt Bils Geitss, kurš 20 gadu laikā par bagātāko cilvēku pasaulē bijis atzīts 15 reizes, 2013. gadā piedzīvoja bagātības apjoma palielināšanos, un šobrīd ir īpašnieks 55 miljardiem eiro.

Tiek ziņots, ka lielāko bagātības pieaugumu 2013. gadā piedzīvojis Marks Cukerbergs, sociālā tīkla ”Facebook” veidotājs. Viņš gada laikā kļuvis par 21 miljarda eiro īpašnieku, šobrīd ierindojoties topa 21. vietā.

2013. gada miljardieru sarakstā ir 1645 cilvēki, kuriem kopā pieder 6,4 triljoni dolāru. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, ir novērojams vispārējs bagātības pieaugums – 2012. gada sarakstā visiem miljardieriem kopā piederēja 5,4 triljoni dolāru. 2013. gada sarakstā 268 miljardieri iekļuvuši pirmo reizi, turklāt sasniegts jauns pārstāvēto sieviešu rekords: ”Forbes” iekļāva 172 sievietes šajā miljardieru sarakstā.

Kā ziņots, visvairāk miljardieru – 492 – ir no ASV, tai seko Ķīna ar 152 miljardieriem un Krievija ar 111 miljardieriem.

Šāds saraksts tiek veidots jau 28. gadu pēc kārtas.

BNA Latvia