Pedagogiem sola līdz maija vidum atrast naudu algu pieaugumam; nav izslēgts streiks

Saeimas pārstāvji ir apsolījuši līdz maija vidum atrast līdzekļus pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izpildei, tādējādi 1. septembrī nodrošinot pedagogu algu pieaugumu.

Valdība ir apņēmusies meklēt pedagogu algu celšanai finansējumu, nodrošinot papildus 11,4 miljonus šī gada budžetā. Pedagogu algām jau tagad no nepieciešamajiem aptuveni 9 miljoniem eiro ir atrasti 1,7 miljoni eiro. Atlikušo naudu tiek piedāvāts meklēt kopīgā sadarbībā.

“Mēs piekritām kopīgai sadarbībai,” žurnālistiem norādīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga, skaidrojot, ka arodbiedrība nākamajā nedēļā, 27.martā, padome ārkārtas sēdē izvērtēs saņemto piedāvājumu, līdztekus lemjot par streika pieteikumu.

“Lemsim par streiku, lai būtu šis spiediens jeb pātaga. Ja valdības un parlamenta pārstāvji neatrod naudu līdz maija vidum un nepierāda, ka atlikušo naudu var atrast pēc viņu piedāvātā plāna, tad būs pedagogu streiks,” brīdināja Vanaga.

Tikmēr izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) norādījusi, ka puses šodien vienojušās par sadarbību, sagatavojot grozījumus 2019. gada valsts budžeta otrajam lasījumam.

Jau vēstīts, ka pedagogu piketā pie Saeimas šodien piedalījās aptuveni 2000 cilvēki.

Pedagogi piketā pie Saeimas pieprasīja deputātus pildīt Izglītības likumā noteikto un 2018.gadā MK apstiprināto pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, kas paredz palielināt pedagogu minimālo darba algas likmi no 710 EUR uz 750 eiro no 2019. gada 1. septembra.

Foto: Saeimas kanceleja