Meja lūdz atlikt “Brexit” procesu līdz 30. jūnijam

Lielbritānija lūgusi Eiropas Savienību (ES) atlikt gaidāmo “Brexit” līdz 30.jūnijam, paziņojusi premjerministre Terēza Meja.

Meja nosūtījusi vēstuli Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam, ar tā starpniecību viņu informējot par to, ka Apvienotā Karaliste vēlas Lisabonas līguma 50. pantā paredzēto izstāšanās periodu pagarināt līdz 30. jūnijam, jo Londona un Brisele tā arī nav spējusi vienoties par to, kā realizēt “Brexit”, līdz ar to Lielbritānija nevar pamest bloku jau nākamnedēļ.

Kā zināms, oficiālais “Brexit” datums ir 2019. gada 29. marts. Kaut arī līdz tam atlikušas vien deviņas dienas, joprojām nav skaidrības par to, kā attīstīsies tālākie notikumi.

Viņa arī apliecināja, ka ilgāk par 30. jūniju “Brexit” nepagarinās, jo nevēlas, lai valsts piedalās Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Kā zināms, Lielbritānijas parlaments jau divas reizes noraidījis Mejas sarunās ar Briseli panākto “Brexit” vienošanos. Tajā pašā laikā parlaments ar 210 balsu vairākumu atbalstījis Mejas priekšlikumu par “Brexit” atlikšanu.

Lai “Brexit” varētu atlikt, tam jāpiekrīt visām pārējām 27 bloka dalībvalstīm, un paredzēts, ka ES līderi par to lems ceturtdien un piektdien paredzētajā samitā.

Tikmēr Francija jau paziņojusi, ka tā varētu balsot pret “Brexit” atlikšanu, ja Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja Eiropas līderiem nespēs piedāvāt pārliecinošu atrisinājuma stratēģiju.

Foto:Number10/https://www.flickr.com/photos/number10gov//https://creativecommon