Pēdējos gados palielinājusies plaisa starp nabadzīgajiem un bagātajiem Latvijas iedzīvotājiem

Pēdējos gados krasi palielinājusies plaisa starp nabadzīgajiem un bagātajiem Latvijas iedzīvotājiem, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Eiropas Pretnabadzības tīkla “EAPN-Latvia” valdes priekšsēdētāja Laila Balga.

Pēc viņas sacītā, lai arī avīzēs rakstīts, ka Latvijas ekonomika aug, valstī pretnabadzības politikas jomā uz Eiropas fona ir trešā nabadzīgākā un atstumtākā valsts. “Pēdējos gados krasi palielinājusies plaisa starp nabadzīgajiem un bagātajiem Latvijas iedzīvotājiem. Tā plaisa ir palielinājusies gandrīz septiņas reizes,” norādīja Balga.

Kā zināms, šodien Rīgā norisināsies Eiropas Pretnabadzības tīkla (European Anti Poverty Network – EAPN) Eiropas Savienības Sociālās iekļaušanas stratēģiju grupas starptautiskā konference “Lielāka vienlīdzība – lielāka drošība: Risinājumi ienākumu plaisas mazināšanai”.

Konferences mērķis ir piesaistīt atbildīgo politiķu, ministru, ekspertu, mediju un sabiedrības uzmanību pieaugošai ienākumu atšķirībai dažādās sociālajās grupās Latvijas un Eiropas mērogā, tādējādi vēršoties pret diskrimināciju un nabadzību, kas saistīts ar cilvēktiesību pārkāpumiem.

Konferencē piedalīsies Eiropas 29 valstu 33 pārstāvji un Latvijas nevalstisko organizāciju pārstāvji. Konference noritēs “apaļā galda” diskusijas formā.

“Pretnabadzības politika Latvijā nav īstenota un kopš 2012. gada, kad Eiropas Komisija ar rekomendācijām aicināja pievērts uzmanību šiem jautājumiem, neviena Latvijas valdība šiem jautājumiem nav veltījusi īpašu uzmanību. Faktiski valstī stagnē situācija, un cilvēkiem netiek dota iespēja pelnīt un ieņemt darbavietas, kuras viņiem būtu atbilstošas un vēlamas. [..] Plaisa starp nabadzīgajiem un bagātajiem Latvijas iedzīvotājiem krasi ir palielinājusies, kam par iemeslu ir kalpojusi Latvijas neveiksmīgā sociālā un ekonomiskā politika, kā arī Latvijas lielākā problēma finanšu līdzekļu nelietderīga izšķērdēšana,” sacīja Balga.

Tāpat viņa uzsvēra, ka arī pašreizējā labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) līdz šim nav izrādījusi interesi par akūtu jautājumu risinājumiem pretnabadzības mazināšanai.

Situāciju pasliktinājusi arī nodokļu reforma. “Pateicoties nodokļu reformai, tieši ģimenes šodien saņem mazākus ieņēmumus,” piebilda Eiropas Pretnabadzības tīkla “EAPN-Latvia” valdes priekšsēdētāja.

Foto: Unplash