Pagarinās atbalsta saņemšanas iespējas Ukrainas civiliedzīvotājiem

24. maijā Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas ierosinātos un Ekonomikas ministrijas izstrādātos tālākai virzībai uz Saeimu grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas paredz pārejas periodu atbalsta sniegšanā Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Grozījumi paredz, ka tiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas primāri sniedzamajam atbalstam jau ir pieteikušies, saņem vai saņemamā atbalsta periods drīzumā beigsies, primāri sniedzamo atbalstu — izmitināšanu un pārtiku – nodrošināt vēl papildus periodu līdz 30 dienām, taču kopā nodrošinātais primāri sniedzamais atbalsts nedrīkst pārsniegt 120 dienas.

Primāri sniedzamā atbalsta saņemšanas iespēja papildus periodu līdz 30 dienām attiecas uz tiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas iepriekš noteiktajam 90 dienu primāri sniedzamajam atbalstam ir pieteikušies, saņem, vai jau ir saņēmuši līdz 2022. gada 24. maijam ieskaitot.

Ministru kabinets arī nolēma, ka mājokļa pabalstu turpmāk varēs saņemt arī juridiskas personas.

Ņemot vērā, ka Ukrainas civiliedzīvotāju, kas ierodas Latvijā, bēgot no karadarbības Ukrainā, skaits pastāvīgi pieaug, nepieciešams nodrošināt pietiekami daudz izmitināšanas vietu iespējas.

Papildu, ņemot vērā ieilgušo karadarbību, kas neļauj Ukrainas civiliedzīvotājiem atgriezties Ukrainā, un līdz šim uzņemto Ukrainas civiliedzīvotāju iespējas pastāvīgi nodrošināt izmitināšanu vai ēdināšanu, nepieciešams nodrošināt papildu atbalstu.