Uzvaras parkā esošā pieminekļa demontāža varētu izmaksāt līdz pat pāris miljoniem eiro

Pieminekļa Uzvaras parkā demontāža varētu izmaksāt līdz pat pāris miljoniem eiro, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” atzina Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis (JV).

Runājot par pieminekļa Uzvaras parkā nojaukšanu, viņš norādīja: “Šobrīd darbs jau notiek. Tiek izstrādāts demontāžas projekts, tiek aptaujātas kompānijas, kas varētu šos demontāžas darbus veikt. Nevienu brīdi nekavēsimies, darīsim visu iespējami ātrākajā laikā.”

Ķirsis solīja, ka pašvaldība nekavēsies sākt demontāžas darbus, tomēr ir arī sarežģījumi, jo objekts ir “milzīgs betona klucis, kuru nevar ar āmuru apgāzt vienā dienā”.

Viņš skaidroja, ka plāns ir demontēt visu – šo stabu, skulptūras: “Tur ir arī tāds pazemes stāvs diezgan ietilpīgs. Plāns ir tāds, ka mēs nonākam līdz līmenim, ka tur ir zaļa zālīte. Un tad sabiedrība izsaka viedokli, ko likt tā vietā.”

Rīgas vicemērs atzina, ka 264 000 eiro, ko pieminekļa demontāžai saziedoja iedzīvotāji, domei ir liels atspaids, taču patlaban ir grūti pateikt precīzu demontāžas izmaksu summu. Aplēses liecina, ka tas varētu izmaksāt no dažiem simtiem tūkstošiem līdz pat pāris miljoniem eiro.

Vilnis pauda, ka šobrīd Rīgā bēgļu centrā ir reģistrēti gandrīz 15 000 kara bēgļu, dienā aptuveni 200 jauni tiek reģistrēti. Vienā vai otrā veidā viņi visi saņem valsts atbalstu – pabalsts, mājoklis, skola, palīdzība atrast darbu, valodas apmācības.

Foto: F64