Kariņš: Iekšlietu ministram būs stingri jāpaņem rokās groži bēgļu jautājumos

No topošā iekšlietu ministra Kristapa Eklona, par kura apstiprināšanu šonedēļ vēl jābalso Saeimai, sagaidām stingru grožu saņemšanu Ukrainas bēgļu jautājumos, jo līdz šim tā nav bijis, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja premjers Krišjānis Kariņš (JV).

“Jaunajam ministram būs uzdevums sakārtot sistēmu līdz galam, nodrošināt, ka bēgļi tiek izmitināti, kā jau sen valdība lēma, proporcionāli valstī. Ir dažas pašvaldības, kur ir par daudz bēgļu pret iedzīvotāju skaitu, ir citas, kas varētu krietni vairāk uzņemt,” sacīja Kariņš.

“Sākoties karam, nozīmējām iekšlietu ministru par atbildīgo bēgļu jautājumā. Bija grūtība izprast, ka šī ir ilgtermiņa problēma. Bēgļu uzņemšana, uzturēšana, iekļaušana būs ilgstošs process. Jāpāriet no domāšanas, kā dzēst ugunsgrēku, uz ilgtermiņa risinājumu,” pauda premjers.

Pēc viņa teiktā, jāveicina Ukrainas civiliedzīvotāju iekļaušanās sabiedrībā. Priekš cilvēkiem, kuri nevar strādāt, pašvaldībai jāattīsta telpas, kur cilvēki var uzturēties ilgāku laiku.

Savukārt runājot par topošo ekonomikas ministri Ilzi Indriksoni, Kariņš pauda: “Laika nav daudz, vēlēšanas strauji tuvojas. Bet ir divas lietas. Ekonomikas ministrei būs jāturpina darbs saistībā ar mūsu energoneatkarību – virzīties prom no Krievijas avotiem uz citiem. Un iekšlietu ministram būs stingri jāpaņem rokās groži bēgļu jautājumos.”

Foto: Valsts kanceleja