Krievija nosaka importa aizliegumu Ukrainas pārtikas produktiem

Krievija noteikusi importa aizliegumu pārtikas produktiem no Ukrainas. Pārtikas embargo stāsies spēkā sākot no 1. janvāra.

Krievijas ekonomikas ministrs Aleksejs Uļukajevs atklājis, ka trešdien, 18.novembrī, Krievija pieņēmusi lēmumu noteikt pārtikas embargo Ukrainai, pamatojot savu lēmumu ar to, ka Ukraina pievienojusies Rietumvalstu sankcijām pret Krievijas Federāciju.

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks norāda, ka Krievijas rīcība maksās Ukrainas ekonomikai aptuveni 600 miljonu dolāru. Vienlaikus viņš atzīmēja, ka tagad Ukrainas ekonomika ir mazāk atkarīga no Krievijas.

“Kaut arī agrāk mūsu atkarība sastādīja 35%, tagad tās līmenis ir 12,5 %,” norādīja Jaceņuks.

Jau iepriekš Ukraina vairākkārt ir paudusi, ka valsts ir gatavi tam, ka Krievijas Federācija veiks stingrus pasākumus, piebilstot, ka tās mērķis jebkurā gadījumā ir pāriet uz Eiropas Savienības (ES) tirgu.

Saskaņā ar Ukrainas ministra Aleksa Pavļenko teikto, ES ir uzticams Ukrainas partneris, kas atvērs valstij savas robežas, tādējādi reaģējot uz Krievijas lēmumu aizliegt Ukrainas pārtikas importu.

Jau vēstīts, ka septembra beigās Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs ziņoja, ka Krievijas Federācija mainīs tirdzniecības regulējumu ar Ukrainu.

Kā zināms, atbildot uz Rietumvalstu sankcijām, Krievijas prezidents Vladimirs Putins šogad parakstījis dekrētu, kas paredz pagarināt pārtikas embargo līdz 2016. gada 5. augustam, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.